CRESTINI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1 Mai.. Craciun-Mos Craciun..Paste-oua si iepurasi..=> TRADITIE!!

2 participanți

In jos

1 Mai.. Craciun-Mos Craciun..Paste-oua si iepurasi..=> TRADITIE!! Empty 1 Mai.. Craciun-Mos Craciun..Paste-oua si iepurasi..=> TRADITIE!!

Mesaj Scris de pearl..beloved Vin Apr 29, 2011 6:06 am

Oare chiar suntem noi ceea ce afirmam??CRESTINI.. Adoptam asa usor orice traditie si neglijam considerabil Cuvantul Vietii. Va marturisesc aici ca ma doare sufletul sa imi vad fratii si surorile in Domnul cum se aliniaza asemenea furnicile in randul celor care imbratiseaza TRADITIA.. Preaiubitilor ce e cu noi????.. Oare aceasta sa fie atipirea fecioarelor?? Cand ni se pare bun raul pur si cand nu ne mai ferim nici de ceea ce alta data era respins categoric??
Oare priveste Dumnezeu cu bucurie la noi, crestinii, cand cautam sa nu care cumva sa fim mai prejos decat multimea oarba??..
Imi indrept ruga umila la tronul de slava: "Tata ai mila de noi, pacatosii!!"........Sad( Sad
Fiecare zi este un dar din partea Creatorului asadar sa traim frumos si cu sens spre vesnicie. Amin. Sa putem spune cu tarie ceea ce scrie in Tefania 3:17....................

pearl..beloved
pearl..beloved
Moderator
Moderator

Mesaje : 22
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 36
Localizare : In zbor spre Acasa :)

Sus In jos

1 Mai.. Craciun-Mos Craciun..Paste-oua si iepurasi..=> TRADITIE!! Empty Re: 1 Mai.. Craciun-Mos Craciun..Paste-oua si iepurasi..=> TRADITIE!!

Mesaj Scris de Mircea Pele Vin Apr 29, 2011 6:42 pm

Ma bucur ca ti-ai deschis ochii Razz
Mircea Pele
Mircea Pele
Admin
Admin

Mesaje : 166
Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Curtici

https://crestini.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Mai.. Craciun-Mos Craciun..Paste-oua si iepurasi..=> TRADITIE!! Empty Fiecare alearga incotr'o ii e inima..

Mesaj Scris de pearl..beloved Sam Apr 30, 2011 6:05 am

E cat se poate de dureros.. Raman la ideea mea: mai bine si mai eficient e sa previi decat sa tratezi.. Smile..
Cuvantul Domnului e plin de invatatura sanatoasa. Doar de vrem sa o primim..
pearl..beloved
pearl..beloved
Moderator
Moderator

Mesaje : 22
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 36
Localizare : In zbor spre Acasa :)

Sus In jos

1 Mai.. Craciun-Mos Craciun..Paste-oua si iepurasi..=> TRADITIE!! Empty Re: 1 Mai.. Craciun-Mos Craciun..Paste-oua si iepurasi..=> TRADITIE!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum