CRESTINI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nebunia lui Dumnezeu..

In jos

Nebunia lui Dumnezeu.. Empty Nebunia lui Dumnezeu..

Mesaj Scris de pearl..beloved Joi Apr 28, 2011 7:18 pm

Stati'stati si nu va grabiti sa aruncati cu pietre in mine pana nu va explic la ce ma refer.. Smile.. sper nu numai sa intelegeti mesajul ci sa percepeti iubirea Creatorului mult mai profund decat pana acum.
Da, despre iubirea Lui este vorba. Dumnezeu Tatal l'a dat pe unicul si preaiubitul Lui Fiu sa moara ptr mine si ptr tine, astfel sa fim liberi in Hristos si sa traim cu bucurie ptr El..
Dumnezeu ne'a iubit mai inainte de a'L cunoaste noi..chiar pe cand noi zaceam in starea de indiferenta,depresie, pe cand ne complaceam in pacat si nebunie.. In nebunia lui, omul,gaza cu IQ, respinge unica salvare dintr'o viata mediocra si efemera prin faptul ca asa simplu da la o parte Iubirea Mantuitorului. Hai sa ne oprim putin din alergarea noastra ptr a medita la acest fapt maret petrecut pentru om. In nebunia Lui, Isus ne iubeste chiar si atunci cand ii intoarcem spatele, cand nu vrem sa ascultam vocea'I blanda si cand il ignoram complet.
M'am tot gandit cum e posibil sa iubesti asa??.. Nu am gasit raspuns si nici nu mai caut sa inteleg ci doar traiesc asa..iubind orbeste omul si urand pacatul..
E o nebunie sa iubesti fara a avea asteptari si fara pretentii.. Insa e minunat sa te fericeasca fericirea celorlalti..
Eu aleg astazi, sa traiesc frumos daruind frumusetea iubirii Creatorului si raspandind bunatatea inimii pe notele bucuriei.. Smile
Fii plin de bucurie, suflet preaiubit. Smile Isus te iubeste cum nici nu poti gandi!! Tefania 3:17.. doar indrazneste sa vezi aceasta imagine minunata in care Tatal canta de bucurie ptr tine... Smile..............

pearl..beloved
pearl..beloved
Moderator
Moderator

Mesaje : 22
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 36
Localizare : In zbor spre Acasa :)

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum