CRESTINI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fotografii în soare II - Vladimir Pustan

In jos

Fotografii în soare II - Vladimir Pustan Empty Fotografii în soare II - Vladimir Pustan

Mesaj Scris de Mircea Pele Dum Iul 24, 2011 5:17 am

În urmă cu trei zile am primit un ziar ce avea la rubrica anunţuri următorul strigăt: „Tânăr creştin, 37 ani, caut tânără pocăită grasă în vederea căsătoriei”. Apoi urmau datele de contact. Revelaţia imediată pe care am avut-o, fără să aibă legătură cu năduşeala de afară şi cele trei cafele băute, a fost că am priceput misterul care face ca o grămadă de fete să nu se mai mărite. Ele nu ştiu că făcând cure draconice de slăbire pierd orice şansă. „Nu se mai poartă slab, surorilor! Se poartă Rubens şi McDonalds. Daţi drumul la baclavale!”

De fiecare dată când vreau să râd şi să plâng concomitent, caut pe you tube o predică cu un pastor predicator cu bani mulţi, cu familia praf, cu coeficient de manelist, ajuns unde a ajuns doar pentru că la revoluţie avea o sobă de teracotă plină cu bani. După cinci minute intri în transă şi nu mai ai nevoie de etnobotanice ca să strigi „Vivat Simon Magul, plebeus te salutam”.

O facultate privată a făcut anunţ că face înscrieri şi pentru cei ce-au căzut examenul de bacalaureat, spunând că vor aştepta activ ca tinerii să-şi desăvârşească studiile. Eu zic să-i înscrie direct din clasa a VIII-a că şi aşa liceul e doar pierdere de vreme şi risipă de tutun.

Florin Ianovici şi-a lovit puţin maşina. Sunt invidios sincer pe el. Iar are subiect beton pentru sfârşitul de predică.

Şi pentru că tot am vorbit de beton, avem nevoie de 380 m3 de beton pentru parcarea de la Sala de conferinţe. Dacă ştie cineva cum putem face rost de bani să-l plătim, să ne scrie.

Al vostru, din soarele şantierului…


V l a d i m i r _ P u s t a n
sursa: www.ciresarii.ro
Mircea Pele
Mircea Pele
Admin
Admin

Mesaje : 166
Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Curtici

https://crestini.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum