CRESTINI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fotografii în soare III - Vladimir Pustan

In jos

Fotografii în soare III - Vladimir Pustan Empty Fotografii în soare III - Vladimir Pustan

Mesaj Scris de Mircea Pele Sam Iul 30, 2011 3:54 pm

Internetul a făcut şi rău şi bine creştinilor. Nu ştiu dacă mai mult bine sau mai mult rău şi poate că n-ar fi greşit a cerceta. Pe internet ascultăm Cuvântul lui Dumnezeu (câteodată în dauna mersului la biserică) şi tot pe internet ne bălăcărim ca la uşa cortului. Eu cred că numărul creştinilor evanghelici născuţi din nou e mult mai mare decât ne arată internetul pentru simplu fapt că cele mai multe capre au laptop şi timp liber. Imaginea-i mincinoasă.

Am primit trei predici pentru a le asculta. Foarte haioase. Mi s-a cimentat mai tare ideea că-i grabnic obligatoriu să facem pace cu limba română. Dacă nu, mai bine să predicăm în limbi cereşti şi îngereşti. Sau să ne folosim cu încredere diploma de fierar – betonist.

Un român şi-a ţinut tatăl mort în casă timp de 7 luni ca să-i poată încasa în continuare pensia. Spuneam odată că la noi în ţară numai mort eşti bun.

Tatăl lui Anders Breivik, criminalul ce-a ucis peste 70 de oameni în numele lui Dumnezeu, a spus că-i pare rău că fiul său nu s-a sinucis. Dar uită să ne spună că şi-a părăsit copilul de mic. Puşcăriile sunt pline cu oameni ce provin din familii ce-au trecut prin divorţ.

Ami Winehouse a murit bătrână la 27 ani. Şi-a dorit enorm să bea tot alcoolul de pe pământ şi n-a reuşit. A mai rămas şi pentru ruşi. E greu să trăieşti pe muchie de cuţit.

În rest să aveţi soare şi cea mai rămas din vară.


V l a d i m i r _ P u s t a n
sursa: www.ciresarii.ro
Mircea Pele
Mircea Pele
Admin
Admin

Mesaje : 166
Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Curtici

https://crestini.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum